Vintertävlingen - 170121
Borlänge MK
Ricky Turner Borlänge MK omg.1 |
|
Andreas Ledin MK Kopparberg omg.1 |
|
Matilda Gruhs Vansbro MK omg.1 |
|
Jonathan Angersson Woxnadlaens MK omg.1 |
|
Niclas Blomkvist, SMK Gävle Mikael Karlsson, Borlänge MK omg.1 |
|
Christoffer Rubin SMK Sala omg.1 |
|
Daniel Albinsson Fredriksbergs MK omg.1 |
|
Jonas "Heavy" Stentäpp Borlänge MK omg.1 |
|
Andreas Solhag Borlänge MK omg.1 |
|
Framhjulet ville inte vara med för påfrestningarna längre, det drog till skogs. | |
Denna var det många som ville lägga bud på säkert, men inget sådant på debutantbilar. | |
Madelen Jerner, AMF Årsunda Emelié Johansson, Rasbo Mk omg.2 |
|
Ellen Heinstedt Fredriksbergs MK omg.2 |
|
Albin Eriksson Films MK omg.2 |
|
Dennis Lundberg, Gestrike RT Andreas Ledin, MK Kopparberg omg.2 |
|
Jeanettte Heed Sunnansjö MK omg.2 |
|
Melvin Svärd Hernehult, MK Orion Elina Sigvardsson, AMF Årsunda omg.2 |
|
Casper Falk SMK Gävle omg.2 |
|
Adam Westlund Gestrike RT omg.2 |
|
Johan Hallgreen, Hagfors MK Anders Tholander, AMF Årsunda omg.2 |
|
Niklas Blidberg Ludvika MS omg.2 |
|
Jonas Johansson Svärdsjö MK omg.2 |
|
Daniel Albinsson Fredriksbergs MK omg.2 |
|
Niclas Blomkvist SMK Gävle omg.2 |
|
Conny Göransson, Sandvikens MK Thomas Johansson, Rasbo MK omg.2 |
|
Thomas Johansson Rasbo MK omg.2 |
|
Jesper Granfors, Fjugersta MS Joakim Stattin, Gestrike RT omg.2 |
|
Du ser ut att tippa framlänges "Pecka". Är 3:an antal huttar du fått i dig? | |
Robert Ledin MK Kopparberg omg.2 |
|
Martin Jonsson Woxnadalens MK omg.2 |
|
Ser skönt ut i speakertornet i solen med uppkavlade ärmar. | |
Bättre kunde det gått i debutant-körningen. | |
Lukas Iseborn SMK Söderhamn omg.2 |
|
Anna-Karin Olmats, Mora MK Nathalie Ellénius, Skepptuna MK omg.3 |
|
Ricky Turner Borlänge MK omg.3 |
|
Nina Höök Hällefors MK omg.3 |
|
Amanda Nyström Grangärde RRC omg.3 |
|
Elina Sigvardsson AMF Årsunda omg.3 |
|
Melvin Svärd Hernehult MK Orion omg.3 |
|
Dennis Lundberg Gestrike RT omg.3 |
|
Max Karnberger Borllänge MK omg.3 |
|
Micke "Ludde" Heed Sunnansjö MK omg.3 |
|
Conny Göransson Sandvikens MK omg.3 |
|
Dennis Kallin omg.3 |
|
Oskar Rosén Järbo MK omg.3 |
|
Thomas Johansson Rasbo MK omg.3 |
|
Joakim Stattin, Gestrike RT Thomas Johansson, Rasbo MK omg.3 |
|
Jocke Stattin, Gestrike RT Thomas Johansson, Rasbo MK Alexander Andersson, MK Kinda omg.3 |
|
Undrar om denna Ford Sierra tog sig i mål för egen maskin denna dag. | |
Johan Hallgren, Hagfors MK Oliwer Lundgren, MSK Hammaren omg.3 |
|
Martin Jonsson Woxnadalens MK omg.3 |
|
Andreas Solhag Borlänge MK omg.3 |
|
Rasmus Jernberg Malungs MK omg.3 |
|
Jon Johansson Ludvika MS C-final senior |
|
Dennis Kallin C-final senior |
|
Amanda Nyström Grangärde RRC B-final dam/veteran |
|
Emelié Johansson Rasbo MK B-final dam/veteran |
|
Markus Karlsson Sunnansjö MK B-final junior |
|
Daniel Blomqvist Säffle MC B-final junior |
|
Nellie Höök Hällefors MK B-final junior |
|
B-final senior | |
Johnny Gustavsson, SMK Hedemora Emil Jonsson, Malungs MK B-final senior |
|
Gunnar Helghe Säters MK A-final dam/veteran |
|
Jan Ingesson, Borlänge MK Louise Palmqvist, Degerfors RC Nina Höök, Hällefors MK A-final dam/veteran |
|
Dennis Lundberg Gestrike RT A-final junior |
|
Jonas Jonsson Malungs MK A-final junior |
|
Adam Westlund Gestrike RT A-final junior |
|
Niclas Blomkvist, SMK Gävle Emil Jonsson, Malungs MK A-final senior |
|
Emil Jonsson Malungs MK A-final senior |
|
Niclas Blomkvist SMK Gävle A-final senior |
|
Alexander Andersson MK Kinda A-final senior |