X-cupen - 160514
AMF Årsunda
Anton Lönn AMF Årsunda omg.2 |
|
Rasmus Lundqvist Fagersta MK omg.2 |
|
Elvira Hansson AMF Årsunda omg.2 |
|
Mattias Sundström AMF Årsunda omg.2 |
|
Andreas Stålehammar Gestrike RT omg.2 |
|
Conny Göransson Sandvikens MK omg.2 |
|
Dan Olsson SMK Gävle omg.2 |
|
Pär Olsson Ljusdals MS omg.2 |
|
Albin Olsson AMF Årsunda omg.2 |
|
Marcus Lund SMK Söderhamn omg.2 |
|
Robert Thörnkvist SMK Söderhamn omg.2 |
|
Magnus Josefsson Gestrike RT omg.2 |
|
Jonas Melin, SMK Hedemora Johannes Eliasson, Skutskärs MS omg.2 |
|
Jonas Norgren Hofors MK omg.2 |
|
Hjälpsam startpersonal när Benny får problem med bilen. | |
Benny Lindgren Gestrike RT omg.2 |
|
Janne Larsson Gestrike RT omg.2 |
|
Andreas Nordkvist Gestrike Rt omg.2 |
|
Ronny Rönn AMF Årsunda omg.2 |
|
Albin Sigvardsson AMF Årsunda omg.2 |
|
Johanna Lind Gestrike RT omg.3 |
|
Karolina Olsson AMF Årsunda omg.3 |
|
Tre damer i bredd genom kurvan. | |
Therese Stattin SMK Gävle omg.3 |
|
Ida Thörnhult, Gestrike RT Annika Forsberg, Sandvikens MK omg.3 |
|
Therese Waleteg Bollnäs MK omg.3 |
|
Nina Ollashed sundström AMF Årsunda omg.3 |
|
Linus Lindqvist Ljusdals MS omg.3 |
|
Sebastian Eriksson SMK Söderhamn omg.3 |
|
Mellan heaten tar man lite underhållning på telefon. | |
Pär Olsson Ljusdals MS omg.3 |
|
Pär Olsson Ljusdals MS omg. |
|
Ett & ett halv varv på detta vis & tar sig i mål med ett antal tappade placeringar. | |
Jocke Jonsson, SMK Söderhamn Robert Thörnkvist, SMK Söderhamn omg.3 |
|
Joel Olsson SMK Söderhamn omg.3 |
|
Tomas Hansson Hofors MK omg.3 |
|
Robin Schelin, SMK Söderhamn Dan Olsson, AMF Årsunda omg.3 |
|
Var det inte tillräckligt blött med det som kom uppifrån Dan ? | |
Eddie Gilberg, Gestrike RT Linus Andersson, AMF Årsunda Emil Hansson, Järbo MK omg.3 |
|
Hur är det med balansen, vingelpelle? | |
Mattias Vidberg SMK Hedemora omg.3 |
|
Conny Göransson Sandvikens MK omg.3 |
|
Kjell Olsson SMK Gävle omg.3 |
|
Thomas Nilsson AMF Årsunda omg.3 |
|
Mathias Sparring Hofors MK omg.3 |
|
Peo Björk Ljusdals MS omg.3 |
|
Emil Henriksen SMK Söderhamn omg.3 |
|
Dan Olsson SMK Gävle omg.3 |
|
Mattias Sundström AMF Årsunda omg.3 |
|
C-final juniorer | |
Malte Eriksson AMF Årsunda C-final juniorer |
|
Malte Eriksson, AMF Årsunda Casper Falk, SMK Gävle C-final juniorer |
|
C-final seniorer | |
Emil Hansson Järbo MK C-final seniorer |
|
Maja Larsson Järbo MK B-final damer |
|
Therese Stattin SMK Gävle B-final damer |
|
B-final juniorer | |
Albin Källgren Gestrike RT B-final juniorer |
|
Sara Boström Järbo MK B-final juniorer |
|
B-final seniorer | |
Joel Olsson SMK Söderhamn B-final seniorer |
|
A-final damer | |
Karolina Olsson AMF Årsunda A-final damer |
|
A-final juniorer | |
Victor Källgren Gestrike RT A-final juniorer |
|
A-final seniorer | |
Niklas Eriksson Glad AMF Årsunda A-final senior |